Arytmetyka Mentalna™
Arytmetyka Mentalna™
Czym jest i dlaczego jest taka wyjątkowa ?
Arytmetyka Mentalna™ to licencjonowany zestaw ćwiczeń, który rozwinie zdolności umysłowe i twórcze Twojego dziecka. Wykorzystujemy japońską metodę nauki arytmetyki na liczydle Soroban, który rozwija pełny potencjał intelektualny i funkcjonalny obu półkul mózgu.

Nauka arytmetyki mentalnej w młodym wieku przyczynia się do istotnego wzrostu szybkości i percepcji przetwarzania danych w mózgu, a dzięki długotrwałym efektom Twoje dziecko osiągnie sukcesy w długiej perspektywie życia.

Arytmetyka Mentalna to metoda, dzięki której Twoje dziecko posiądzie dodatkowo umiejętność obliczeń arytmetycznych bez użycia kalkulatora, komputera i innych narzędzi do pisania. Narzędziami pracy są: japońskie liczydło SOROBAN, autorskie gry logiczne, ćwiczenia kinezjologiczne w tym kostka rubika - SpeedCubing.

Podaruj swojemu dziecku przewagę !
Jako rodzice dążymy do tego, aby nasze dzieci po prostu poradziły sobie w przyszłości. Co to znaczy w dzisiejszych czasach? Odpowiedź tkwi w zbudowaniu u dzieci 3 ważnych umiejętności, które kształcimy w ramach kursu Arytmetyka Mentalna™ by AMAKids.
Kształcimy logikę
Brzmi banalnie? A jednak w polskiej szkole wciąż dominuje model, który skupia się na zapamiętywaniu informacji, zamiast nauczać wykorzystywania współczesnych narzędzi jako źródła danych. Nasze ćwiczenia i gry rozwojowe wspierają umiejętność logicznego i krytycznego myślenia. Dzięki autorskim treningom brainfitness dostosowanym do wieku dziecka uczymy skutecznego rozwiązywania problemów.
Myślenie analityczne
Zdaniem socjobiologów zdolność dokonywania wyborów jest jedną
z kluczowych cech osobowości. Nasze ćwiczenia kształcą umiejętność selektywnego doboru potrzebnych danych z chaosu informacyjnego. Istotnie zwiększamy pewności siebie dziecka. W następstwie czego dzieci szybciej i chętniej
podejmują skuteczne decyzje.
Trenujemy skupienie uwagi
Dzisiejszy świat dostarcza dziecku bardzo wielu bodźców, które rozpraszają jego uwagę, powodują nerwowość co negatywnie wpływa na jego rozwój. Nasze ćwiczenia mózgu trenują umiejętność skupienia uwagi. Twoje dziecko będzie umieć zarządzić tym stanem i efektywnie wykonywać
wybrane czynności
Jak ćwiczymy ?
Arytmetyka Mentalna™ to licencjonowany program i
zestaw sprawdzonych, autorskich ćwiczeń rozwijających sprawność umysłową.

Etapy zajęć AMAKids
osiągnięte rezultaty są indywidualną cechą każdego uczestnika
Etap 1
Trwa ok. 2 miesiące. W tym czasie rozpoczynamy naukę na liczydle i w zależności od grupy rozpoczynamy zajęcia od liczb jedno- lub dwucyfrowych (4 + 9 - 6 + 2 + 8 + 7- 7 + 6 - 3) . Kształcimy podstawy naszej metody. Trenujemy koncentrację, wyobrażenie, pamięć fotograficzną poprzez flash card oraz obliczenia w pamięci. Rozwijamy kompetencje analityczne.

Po tym etapie zaobserwujesz w swoim dziecku zupełnie nowe umiejętności.
Etap 2
Trwa ok. 4 miesięcy. Dodajemy i odejmujemy różne kombinacje liczb dwucyfrowych (14 + 29 - 16 + 12 + 18 + 37- 47 + 26). Ćwiczymy zręczność palców, których wypracowane ruchy używamy do wykonywania obliczeń wyobrażonych na późniejszym etapie. Rozwijamy umiejętności analityczne z wykorzystaniem kostki rubika oraz innych autorskich ćwiczeń wspomagających.

Po tym etapie Twoje dziecko będzie wykonywało zadziwiające zadania w pamięci.

Etap 3
Trwa ok. 6 miesięcy. Dodajemy i odejmujemy różne kombinacje liczb trzycyfrowych (141 + 298 - 216 + 112 + 218 + 337- 247). Ułożenie zadań z użyciem kostki rubika nie stanowi już problemu. Przechodzimy już na wyższy poziom rozwoju mózgu, zatem nasze ćwiczenia wyprzedzają te typowe dla danej grupy wiekowej.

Twoje dziecko zaczyna wykonywać obliczenia, których prawdopodobnie sam nie jesteś w stanie wykonać w pamięci.
Etap 4
Trwa ok. 8 miesięcy. Dodajemy, odejmujemy różne kombinacje liczb trzy- i czterocyfrowych (141 + 4298 - 5216 + 7112; 5218 ÷ 14; 337 x 87).
Jesteśmy już ekspertami w układaniu zadań z użyciem kostki rubika. Dzieci są w stanie skoncentrować uwagę na wielu czynnościach jednocześnie. Dostrzegają detale w otaczającym świecie na znacznie wyższym poziomie. Doskonały etap na połączenie umiejętności z nauką nowych języków obcych.

Twoje dziecko zdecydowanie wyróżnia się bystrością spośród swojej grupy wiekowej.

Etap 5
Trwa ok. 10 miesięcy. Etap mistrzowski. W dużej mierze skupiamy się na indywidualnych treningach. Etap mnożenia i dzielenia. Rozwijamy koncentrację uwagi. Dziecko nabyło umiejętności które spowodowały, że przyswajanie wiedzy jest szybkie i proste. Dzięki ponadprzeciętnie rozwiniętej sieci neuronowej, mózg naszego dziecka jest w stanie przetwarzać znacznie więcej informacji wykorzystując pełny potencjał obu półkul.
Etap rozwoju przebiega dynamicznie.

Twoje dziecko nabyło supermoce!
Olimpiady i konkursy
Coroczne olimpiady krajowe i międzynarodowe to okazje, gdzie uczniowie AMAKids mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami.

Udział w olimpiadach motywuje dzieci do osiągania lepszych wyników i samodzielnego działania.

Udział w miedzynarodowych konkursach pozytwynie wpływa na ich samoocenę oraz pewność siebie.

Udział w konkursach i olimpiadach na każdym etapie nauki.

W odpowiedzi na sytuację w 2020, AMAKids zorganizowało również olimpiadę online.

Nasi mistrzowie
Martynka i Mikołaj, uczniowie AMAKids,
byli uczestnikami talent show THE BRAIN emitowanego na antenie telewizji Polsat. Zobacz ich umiejętności i wysłuchaj jurorów w tym
opinii eksperta, dr hab. Mateusz Gola
doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk oraz profesor w Institute for Neural Computation na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego
"Większość z nas potrzebuje powtarzać liczby, aby móc wykonywać na nich operacje. Musimy do tego używać języka (słów). Martynka nabyła tą niezwykłą zdolność, że nie musi używać języka (obszaru) zlokalizowanego w lewej półkuli, tylko zaczyna od razu angażować inne obszary mózgu do tego, aby te liczby w wyobrażony sposób przetwarzać. Dlatego może liczyć szybko i jednocześnie mówić (…). Imponujące jest to, że robi to w tak młodym wieku. Dla mnie geniusz ."
dr hab. Mateusz Gola
(cytat, dr hab. Mariusz Gola, juror The Brain, Polsat 2018)
Zapisz się na bezpłatną lekcje próbną!
Wybierz dogodny termin w kalendarzu i zapisz się na całkowicie darmową lekcją online lub stacjonarnie.
Moje dziecko uczy się matematyki w szkole, po co mu dodatkowe zajęcia arytmetyki mentalnej?
Arytmetyka Mentalna™ by AMAKids często mylona jest z matematyką. Arytmetyka mentalna to zajęcia ogólnorozwojowe, które wpływają na dynamiczny lecz zrównoważony rozwój mózgu. Dzięki arytmetyce mentalnej dziecko rozwija pamięć fotograficzną, koncentrację, logiczne myślenie, kreatywność, wyobraźnię przestrzenną oraz wpływa korzystnie na szybkość podejmowania decyzji i przetwarzania informacji, tym samym wpływa to na lepsze wyniki w nauce, większą świadomość społeczną a w przyszłości na życie zawodowym.
Czy zajęcia Arytmetyka Mentalna™ pomogą w nauce matematyki?
Udowodniono, że metodologia ćwiczeń Arytmetyka Mentalna™ by AMAKids fantastycznie rozwija umięjętności kreatywnego oraz logicznego myślenia, istotnych cech wpływających na percepcje nauki klasycznej matematyki. Zatem program AMAKids pomaga dzieciom rozwijać się oraz poprawiać wyniki w nauce matematyki jak i w pozostałych dziedzinach nauki.
Jaki jest cel kursu Arytmetyka Mentalna™?
Arytmetyka Mentalna™ by AMAKids to program ogólnorozwojowy. Celem zajęć jest harmonijny i zrównoważony rozwój obu półkul mózgowych dzięki wizualizacji obliczeń arytmetycznych na liczydłach SOROBAN oraz autorskich ćwiczeniach logicznych i zadań z wykorzystaniem kostki rubika
Jaka jest skuteczność metody?
Trening na japońskim liczydle Soroban ma pozytywny wpływ na harmonijny rozwój obu półkul mózgu. Tym samym efekty widoczne są juz po pierwszym miesiącu prowadzenia zajęć. Szybkie liczenie to tylko efekt uboczny naszych zajęć. W Japonii, skąd pochodzi liczydło Soroban, arytmetyka mentalna ma swoje znaczące miejsce w podstawie programowej. A wyniki japońskich uczniów można podziwiać na Olimpiadach międzynarodowych.
Czy każde dziecko może wziąć udział w programie AMAkids?
Przeprowadzamy lekcje próbne oraz wywiad z rodzicem w celu określenia gotowości dziecka do nauki arytmetyki mentalnej.
Czy każde dziecko poradzi sobie na zajęciach ?
Program AMAkids stworzony jest przez psychologów, pedagogów oraz dydaktyków w taki sposób aby każde dziecko miało szanse poradzić sobie na zajęciach z arytmetyki mentalnej. Efekty widoczne są juz po 1 miesiącu zajęć. Oczywiście ważną rolę odgrywa wsparcie i wspólna praca trenera oraz rodzica z dzieckiem. Wyniki zależą od zaangażowania dziecka w systematyczne ćwiczenia.
Jak wyglądają zajęcia AMAkids?
Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu 2 x 45 min. Pierwsza część zajęć opiera się na powtórzeniu materiałów i serii ćwiczeń wspomagających w tym elementom grywalizacji, które przygotują dzieci do dalszej części zajęć. Następnie dzieci poznają nowy temat wykonując ćwiczenia z liczydłem SOROBAN oraz inne zabawy i gry edukacyjne. W przypadku programu AMAKids Junio zajęcia trwają w systemie 2 x 35 min w tym przerwa na wodę.
Czy zajęcia w programie AMAKids mogą być prowadzone 2 razy w tygodniu?
Moduły zajęć AMAKids są tak skonstruowane aby dziecko miało możliwość powtórzenia umiejętności nabytych na poprzednich zajęciach oraz poznania nowego materiału. Czas pomiędzy zajęciami uzupełniony jest o indywidualne, krótkie lecz systematyczne ćwiczenia na przygotowanych platormach online lub aplikacji mobilnej. Z powodu wysokiej skuteczności schematu zajęć oraz uwzględniając balans w organizacji życia dzieci nie zalecamy innej częstotliwości zajęć.
Jak długo trwa kurs?
Materiały dydaktyczne przygotowane są w taki sposób aby stopniowo i w sposób zrównoważony przekazywać metody i techniki arytmetyki mentalnej. Systematyczne ćwiczenia mózgu sprawiają, że umiejętności nabyte podczas 2 letniego kursu pozostają z nami na całe życie. Arytmetyka Mentalna™ by AMAKids to solidny fundament dla dalszego rozwoju intelektualnego i kreatywnego dziecka.
Co zawiera cena kursu?
W cenie wybranego kursu otrzymujemy 4 zajęcia w systemie miesięcznym. Dostęp do Platormy online i aplikacje na urządzenia mobilne do realizacji indywidualnych ćwiczeń przez dziecko zleconych przez trenera. Nieodłącznym elementem kursu jest wsparcie trenera prowadzącego.
Made on
Tilda